Resultater

Schæferhundeklubben

Kreds 30 Greve

Trafikvejen 3, 2670 Greve

 

 

Vi er stolte af vor sport og der opnås altid flotte resultater med vore hunde.

Vi vil gerne have alle resultater på hjemmesiden for vore medlemmer, så husk at aflevere /sende dem til resultater@kreds30.dk , så vi kan få dem på hjemmesiden

 

Medlemsresultater 2018

 

25. november 2018 Avlskåring Kreds 6 Frederikssund

André Hemmeløff Krause har fået avlskåret Korskilde's Wida (Mira).

 

24. november 2018 Kredsfest

 

Følgende pokaler blev uddelt til kredsfesten:

Kredsmestre:

Beg. B med 79 point: Camilla med Kato

IPO1 med A:93 B:85 C:91 I alt 269 point: Lotte med YankieBar

IPO2 med A:90 B:78 C:85 I alt 253 point: Jesper med Bakki

 

Førstegangsprøve:

Beg. B Kristian Warming med Bella 98

UHP

Nicki Høiler Søberg med Uffe

 

FP:

Lotte Hansen med YankieBar

Alex Skovgaard og Carla bestået FP

Annedorthe med Gabby

Rasmus med Bambam

Inge Madsen med Imola bestået FP

Henning Nielsen med Max bestået FP

Camilla Guldberg Frederiksen med Kato bestået FP

 

Bedste prøve:

B-prøve Kristian Warming med Bella 98

AB prøve Kristian Warming med Bella med A:85 B:97 i alt 182 point

IPO1 med A:93 B:85 C:91 I alt 269 point: Lotte med YankieBar

IPO2 med A:90 B:78 C:85 I alt 253 point: Jesper med Bakki

IPO3 med A:95 B:94 C:88 I alt 277 Andre´ Hemmeløff Krause med Mira

 

Bedste A, B, C IPO

Thomas Hallengreen Larsen med Carlo A 95

Thomas Hallengreen Larsen med Carlo C 91

Andre´ Hemmeløff Krause med Mira B 94

 

Bedste A, B, C beg

A: 85 point Kristian Warming med Bella

B: 98 point Kristian Warming med Bella

 

Til dem der ikke deltog ved kredsfesten, kan pokalerne afhentes i klubhuset om lørdagen...

 

17. november 2018 Køreprøver og Kredsmesterskaber

 

Stort tillykke til vores kredsmestre i 2018:

Beg. B med 79 point: Camilla med Kato

IPO1 med A:93 B:85 C:91 I alt 269 point: Lotte med YankieBar

IPO2 med A:90 B:78 C:85 I alt 253 point: Jesper med Bakki

 

Beståede prøver:

SPH1 med 95 point: Lea med Bellona (er træner i Kreds 30)

FP: Annedorthe med Gabby og Rasmus med Bambam

IPO1 med A:72 B:81 C:90 i alt 243 point: Kristian med Bella

IPO1 med A:93 B:81 C:85 i alt 259 point: Peter med Mille

IPO1 med A:98 B:86 C:87 i alt 271 point: Pia med Tesla

IPO3 med A:85 B:81 C:75 i alt 241 point: Kurt med Smila

 

Bestået Køreprøve 1:

Charlotte med Hector - klassens duks

Ina med Peppe

Jeanette med Cleo

Frederik med Bella

Niels med Zappa

Judith med Enzo

Hanne med Snoopy

Simone med Nelli

Tanya med Sophie

Bertil med Hannibal

Søren med Zeus

 

Bestået Køreprøve 2:

Sandra med Enzo - klassens duks

Susanne med Nero

Lennart med Fraya

Lilian med Bella

Helene med Saga

Hans med Vincent

Vivi med Naija

 

Bestået Køreprøve 3:

Finn med Ingo - klassens duks

Hanne med Oh-land

Birgitte med Mika

Hanne med Bimse

Susanne med Bella

 

 

27./28. oktober 2018 IPO3 DM/VM udtagelse i Herning

Tommy Hansen med Nico bestået IPO3 A: 94 B:94 C:90 I alt 278point og blev nr 5.

André Krause med Mira bestået IPO3 A:95 B:94 C:88 I alt 277 point og blev nr. 6

Begge udtaget til DM 2019. Super flot stort tillykke :-)

 

21. oktober 2018 - Hvidovre Open

Kristian Warming med Sch-Ca Bella 1. plads i AB/SL. AB prøve med A:85 B:97 i alt 182 point

 

6. oktober 2018 - Schæferhundeklubbens 100 års jubilæumsskue

Leif Holse med Thomsebo Viper (Sigurd) SL7 af 17

 

25. september 2018 Kreds 30 Greve

Jesper Rasmussen med Vom Haus Corvinius Buller har bestået IPO 1 med A: 81 B: 74 C: 77 I alt 232 UDP

Michala Søberg med Kongeskoven's Siska har bestået IPO1 med A: 70 B: 78 C: 91 I alt 239 UDP

 

4. august 2018 - Schæferhundeklubbens Hovedavlsskue 2018

Leif Holse med Thomsebo Viper (Sigurd) SL6 af 16

 

Juli 2018 Kreds 8 Rønnede

Alex Skovgaard og Carla bestået FP

 

13. juli 2018 ungdomslejren på Broby efterskole på Fyn

Camilla Guldberg Frederiksen med Kato bestået FP

Det er deres første prøve sammen, Camille er "kun" 14 år gammel - så hvad skal det ik ende med :-) - Camilla og Kato har haft en fantastisk uge på ungdomslejren og vi ser frem til en spændende og lovende fremtid :-)

Stort tillykke :-)

 

8. juli 2018 Kreds 8 Rønnede Kombiskue

Klaus Litved med Qira Nr 1. i klassen 9 til 12 mdr tæver LS

 

7. og 8. juli 2018 Mexico CCMPA Trabajo (en sideløbende konkurrence til deres nationale mesterskab )

Tommy Hansen med Nico bestået IPO3 A 99 B 81 C 96 276 og blev nr 1. Super flot stort tillykke :-)

 

17. juni 2018 Kreds 30

Kurt Enghoff med Smila IPO1 A 94 B 90 C 92 276

Inge Madsen med Imola bestået FP

Henning Nielsen med Max bestået FP

Nicki Høiler Søberg med Uffe bestået FP

Hanne Garnæs med Kala bestået FP

 

16. juni 2018 Køreprøver Kreds 30 - pokal udeling på dagen og medaljer til alle :-)

 

Køreprøve 1:

Duks: Sandra med Enzo

Bestået:

Tanja med Holly - bedste apportering

Mette med Bella

Hans med Vincent

Malene med Casco

Anker med Selma

Helene med Saga

Martin med Balou

Michael med Timo

 

Køreprøve 2:

Duks: Finn med Ingo

Bestået:

Hanne med Oh Land - bedste apportering

Simone med Zitka

Susanna og Bella

Anders med Alberte

Klaus med Quira

 

Køreprøve 3:

Duks: Jack med Kivi

Bestået:

Mette med Coco

Stort tillykke til alle - godt gået :-)

 

16. juni 2018 - LD Skue Kreds 3 Ballerup

Leif Holse med Thomsebo Viper (Sigurd) SL2 af 8

 

23. maj 2018 Kreds 30 UHP

Lotte Hansen med Yankie

Kristian Warming med Bella

Nicki Høiler Søberg med Uffe

 

20. maj 2018 Horsens DKK Beg B DM

Kristian Warming med Bella 98

Hanne Garnæs med Kala 95

Stort tillykke til begge deltager - godt gået :-)

 

11. og 12. maj 2018 Randers stadion DM IPO3

Thomas Hallengreen Larsen med Carlo A 87 B 73 C 91 251

Tommy Hansen med Nico A 76 B 85 C 97 258

Stort tillykke til begge deltager - super flot gået :-)

 

21. 0g 22. april 2018 Kreds 8 Odense IPO3 DM udt

Thomas Hallengreen Larsen med Carlo A 95 B 75 C 90 260 og dermed videre til DM 2018 - stort tillykke :-)

 

14. april 2018 Højby FP

Lotte Hansen med Yankie bestået FP

 

7. og 8. april 2018 Kreds 46 Køge DKK IPO3 DM

Tommy Hansen med Nico A 90 B 86 C 96 272 - stort tillykke :-). En flot 7. plads :-)

 

11. marts 2018 Kreds 84

Andre´ Hemmeløff Krause med Mira IPO3 A 88 B 83 C 90 261

 

Medlemsresultater 2017

 

Uddeling af pokaler 2017

Bedste IPO1 Søs Friberg Petersen med Dina 260

Bedste IPO2 Tommy Hansen med Nico 286

Bedste IPO3 Tommy Hansen med Nico 283

 

Bedste AB Peter Elkjær med Mille 192

 

Bedste B Peter Elkjær med Mille 98

 

Bedste A Peter Elkjær med Mille 97

Bedste B Peter Elkjær med Mille 98

Bedste C Tommy Hansen med Nico 98

 

Bedste IPO-V Randi Salzwedell med Sigon 257

 

Kredsmester i SPH1 Annedorthe Lysgaard med Ollie 86

 

Tommy Hansen med Nico AK pokal

 

Årets Brugshund via Danmarks hund Randi Salzwedell med Sigon 6 point.

Stort tillykke til alle - godt gået :-)

 

19. nov 2017 Kredsmesterskabet Kreds 30

Annedorthe med Ollie kredsmester i SPH1 med 86

Stort tillykke :-)

 

18. nov 2017 Køreprøver Kreds 30 - pokal udeling på dagen og medaljer til alle :-)

 

Køreprøve 1:

Duks: Mathilde med Ludo

Bestået:

Finn med Ingo - dagens bedste lineføring

Susanne med Bella

Klaus med Qira

Thomas med Carlo

Birgitte med Kaisa

Kim med Charli

Stig med Kaja

 

Køreprøve 2:

Duks: Marlene med Diesel - dagens bedste tunnel

Bestået:

Birgitte med Mika

Mette med Coco

Hanne med Kala

 

Køreprøve 3:

Duks: Camilla med Elsa

Bestået:

Henning med Max

Camilla med Kato

Henrik med Kenzo

Alex med Carla - dagens bedste apport

Stort tillykke til alle - godt gået :-)

 

5. nov 2017 Frederikssund Kreds 6 udstilling/skue

Christina de Azevedo med Petra åben klasse tæver nr 1 - stort tillykke :-)

 

28. og 29 okt 2017 Kreds 4 IPO3 DM UDT

Tommy Hansen med Nico A 87 B 90 C 97 274 og dermed endte Tommy på en super flot 4. plads og dagens bedste C - stort tillykke og held og lykke til DM 2018 :-)

 

14. okt 2017 Hvidovre Open Kreds 43 individuelt

Susanne Jensen med Viper beg B 88

 

22. juli 2017 Herning Open Kreds 14

Susanne med Viper Beg B 95 og individuelt på en 2. plads

Stort tillykke :-)

 

16.juli 2017 Kreds 30

Søs Friberg Petersen med Dina IPO1 A 96 B 86 C 78 260

Katja Elvius med Pippi B 85

Susanne jensen med Viper Bestået FP

 

24. juni 2017 Køreprøver Kreds 30 - pokal udeling på dagen og medaljer til alle :-)

 

Køreprøve 1:

Duks: Alex med Carla

Bestået:

Hanne med OhLand

Karina med Maddie

Rasmus med Zilva

Malene med Disel

Kenneth med Holger - dagens bedste opfindsomhed

Trine med Maggie

Finn med Falcon

Susanne med Kiki

Birgitte med Mika

Hanne med Kala - dagens absolut flot fremført

 

Køreprøve 2:

Duks: Henrik med Kenzo

Bestået:

Hanne med Bimse - dagens bedste comback

Anette med Luna

 

Køreprøve 3:

Duks: Morten med Quincy

Bestået:

Susanne med Tanto

Dorthe med Siri - dagens bedste lineføring

Stort tillykke til alle - godt gået :-)

 

23. juni 2017 AK Kreds 17

Tommy Hansen med Gråmanns Nico avlskåret - stort tillykke :-)

 

18. juni 2017 Kreds 30

Peter Elkjær med Mille AB A 97 B 95 192

Randi Salzwedell med Sigon IPO-V A 72 B 95 C 90 257

Lone Pridal med Cassi IPO1 A 82 B 71 C 90 243

Katja Elvius med Pippi Bestået FP

Jesper Rasmussen med Baki Bestået FP

Jeppe Kjærsgaard med Krumme Bestået FP

 

30. april DKK DM i Beg B i rottweiler klubben Køge

Peter Elkjær med Mille 98

Susanne Jensen med Viper 96 og dagens bedste apport :-)

Stort tillykke til jer begge :-)

 

22. og 23. april Kreds 70 IPO3 DM UDT

Andre´ Hemmeløff Krause med Mira A 72 B 81 C 77 - stort tillykke med jeres første IPO3 og så bestået ved en UDT - godt gået :-) 230

 

19. feb 2017 Kreds 62

Tommy Hansen og Niko med bestået IPO3 A 94 B 91 C 98 - stort tillykke med den første IPO3 :-) 283

 

14. feb 2017

Stort tillykke til Andre´ Hemmeløff Krause med Mira som i konkurrencen Danmarks hund er blevet nr 1 som årets brugshund over 18 mdr - super flot gået :-)

Hanne Garnæs med Jazz blev nr 9 som årets brugs hund over 18 mdr og Susanne Jensen med Zita blev nr 20 som årets brugshund over 18 mdr.

 

21.jan 2017 Kreds 30

André Hemmeløff Krause med Mira IPO2 A 72 B 81 C 82 235

Tommy Hansen med Nico IPO2 A 96 B 97 C 93 286

 

Medlemsresultater 2016

 

Uddeling af pokaler 2016

Bedste IOP1: Tommy Hansen med Nico A 87 B 90 C 96 ialt 273

Bedste IPO2: Annedorthe Lysgaard med Haakon IPO2 A 99 B 89 C 81 ialt 269

Bedste IPO3: Susanne Jensen med Zita IPO3 A 90 B 87 C 85 ialt 262

 

Bedste SL1: Andre` Hemmeløff Krause med Mira SL1 A 81 B 92 ialt 173

Bedste SL3: Hanne Garnæs med Jazz SL3 A 91 B 82 ialt 173

 

Bedste A: Annedorthe Lysgaard med Haakon 99

Bedste B: Andre´ Hemmeløff Krause med Mira 93

Bedste C: Tommy Hansen med Nico 96

 

Årets brugshund via Danmarks hund:

Årets brugshund nr 1: Andre`Hemmeløff Krause med Mira 36 point

Årets brugshund nr. 2: Hanne Garnæs med Jazz 19 point

Årets brugshund nr. 3: Susanne Jensen med Zita 12 point

Stort tillykke til alle - godt gået :-)

 

19. nov 2016 Køreprøver Kreds 30 - pokal udeling på dagen og medaljer til alle :-)

 

Køreprøve 1:

Duks: Rikke med Pipsi

Bestået:

Dorthe med Siri

Camilla med Kenzo

Annette med Luna

Kirsten med Geronimo

Jan med Diezel

 

Køreprøve 2:

Duks: Inge med Goofy

Bestået:

Susanne med Viper

Camilla med Kato

 

Køreprøve 3:

Duks: Ida med Kayla

Stort tillykke til alle :-) med både køreprøve 1,2 og 3 :-)

 

29. og 30 okt Kreds 30 IPO3 DM UDT

Gunnar Nielsen med Gina A 84 B 92 C 75 - direkte videre til DM 2017 :-). Stort tillykke :-)

16. okt 2016 Hvidovre Open Kreds 43 individuelt

Hanne Garnæs med Jazz SL3 A 91 B 82

Andre`Hemmeløff Krause med Mira SL1 A 81 B 92

Disse flotte point udgjorde at Kreds 30 kom på en 1 plads som hold (sammen med Lea og Heidi fra en anden kreds) – super flot – godt gået :-)

 

8. okt 2016 Kreds 30

Søs Friberg Petersen med Dina bestået FP

Susan Fritz-Carlsen med Chilli bestået FP

Jens Pedersen med Shona bestået FP

André Hemmeløff Krause med Mira IPO1 A 80 B 88 C 90

 

17. sep 2016 Schæferhunde IPO1 DM Fredericia Kreds 70

Tommy Hansen med Nico A 87 B 90 C 96 og pokaler for yngste hundeføre og bedst fightene hund i gruppe C

Andre Krause Mira A 91 B93 C 84 og pokal for yngste hund

Stort tillykke med de fine prøver og pokalerne - godt gået :-)

 

10. sep 2016 40 års jubilæums mini mix match for kredsens medlemmer

 

1. pladsen Søs Friberg med Dina

2. pladsen Peter Elkær med Mille

3. pladsen Randi Salzwedell med Saigon

Stort tillykke til jer - godt gået :-)

 

Et stort tillykke til resten af deltagerne - i klarede det alle super flot :-)

 

27.aug 2016 40 års jubilæums B/C match Kreds 30

 

Hanne Garnæs med Jazz C 89 og Helle B 86 1. plasen

Michael Gjerlov med Epo C 82 og Hanne Garnæs med Jazz B 90 2. pladsen

Lea C 77 og Michael Gjerlov med Epo B 88 C 4. pladsen

Hanne Garnæs dagens bedste B 90

Stort tillykke til jer :-)

 

2. juli 2016 Kombi skue i Køge Kreds 46

Line Zederkof med Kiki hvalpeklassen tæver

 

18. juni 2016 Køreprøver Kreds 30 - pokal udeling på dagen og medaljer til alle :-)

 

Køreprøev 1:

Duks: Jette Zederkof med Kiki

Bestået:

Lars Frederiksen med Kato

Mira Mortesen med Pedro

Susanne J med Viper

 

Køreprøve 2:

Duks: Susanne Randa med Tanto

Bestået:

Camilla Petersen med Elsa

Ida Weisberg med Kayla

Morten Christensen med Quincy

Line Zederkof med Ozzy

 

Køreprøve 3:

Duks: Jesper Jensen med Olly (Jesper er nu blevet duks i alle 3 køreprøver - godt gået )

Finn Mortensen med Pingo

Stort tillykke til alle :-) med både køreprøve 1,2 og 3 :-)

 

30. maj 2016 Kreds 30 UHP

Annedorthe Lysgaard med Haakon

Michael Gjerlov med Eop

Christina de Azevedo med Petra

 

6. og 7. maj 2016 Schæferhunde IPO3 DM

Gunnar Nielsen med Gina A 80 B 77 C 81 - stort tillykke - godt gået til et DM :-)

 

25. april 2016 Kreds 4 UHP

Andre`Hemmeløff Krause med Mira

 

24. marts 2016 Kombi skue i Skovbo Kreds 84

Andre`Hemmeløff Krause med Mira i klassen unghunde tæver - God

 

20. marts2016 Kreds 15

Michael Gjerlov med Eop IPO1 A 92 B 85 C 87

 

12. og 13. marts 2016 Kreds 15 IPO3 DM UDT

Gunnar Nielsen med Gina A 95 B 82 C 77 - direkte videre til DM :-)

Hanne Garnæs med Jazz A 80 B 75 C 89.

 

5. marts 2016 Kreds 30

Annedorthe Lysgaard med Haakon IPO2 A 99 B 89 C 81

 

28. feb 2016 Kreds 4

Susanne Jensen med Zita IPO3 A 90 B 87 C 85

 

 

Medlemsresultater 2015

 

Uddeling af pokaler 2015

Køreprøve 1 forår Jens Jensen med Olly, efterår Alexandre Odder med Oakley

Køreprøve 2 forår Finn Hansen med låne hund ( Andre`Hemmeløff Krause) Mira, efterår Jesper Jensne med Olly

Køreprøve 3 forår Susan Fritz Carlsen med Chilli

 

Kredsmester Beg B Søs Friberg med Dina

Kredsmester Beg AB Jens Pedersen med Shona

Kredsmester IPO3 Hanne Garnæs med Jazz

 

Bedste Beg B Søs Friberg med Dina

Bedste Beg A Jens Pedersen med Shona

Bedste IPO A Annedorthe Lysgaard med Haakon

Bedste IPO B Annedorthe Lysgaard med Haakon

Bedste IPO3 Hanne Garnæs med Jazz

 

Årets hund i Kreds 30 (via Danmarks hund)

Årets hele hund Hanne Garnæs med Mocca

Årets udstillingshund Hanne Garnæs med Mocca

Årets brugshund Hanne Garnæs med Jazz

Årets brugshund nr. 2 Hanne Garnæs med Mocca

Stort tillykke til alle - godt gået :-)

 

21. novenber 2015 Køreprøver Kreds 30

Køreprøve 1:

Duks Alexandre Odder med Oakley

Bestået:

Jette Zederkof med Ozzy

Susanne Randa med Tanto (Tanto lige 8 uger gammel - flot gået )

Kkøreprøve 2:

Duks Jesper Jensne med Olly

Bestået: Annette Gram Pajonzeck med Ozzie

 

Stort tillykke til alle :-) med både køreprøve 1 og2 :-)

 

25. oktober 2015 Kredsmesterskabet Kreds 30

Søs Friberg med Dina Kredsmester i beg B med 95

Jens Pedersen med Shona Kredsmester i beg AB med 9A 93 B 93

Hanne Garnæs med Jazz Kredsmester IPO3 A 88 B 86 C 96

Stort tillykke til kredsmestrene :-)

 

Derudover bestod følgende Beg B til kredsmesterskabet:

Andre`Hemmeløff Krause med Mira 92 point

Finn Petersen med Dippedut 70 point

Stort tillykke til alle :-)

 

19. sep 2015 Kreds 70 DM IPO1

Annedorthe Lysgaard med Haakon IPO1 A 94 B 93 C 89 - stort tillykke :-)

 

12. september 2015 Hvidovre Open Kreds 43 individuelt

Andre`Hemmeløff Krause med Mira en flot 1. plads beg B med 94 point - stort tillykke :-)

Finn Petersen med Dippedut beg B en 10. plads med 70 point

 

5. september 2015 Kreds 30

Hanne Garnæs med Jazz IPO3 A 86 B 90 C 92

Finn Petersen med Dutte FP

 

20. juni 2015 Køreprøver Kreds 30

 

Køreprøve 1:

Duks: Jesper Jensen med Olly

Bestået:

Sisse Hillestrøm med Kenzo

Charlotte Frederiksen med Zaro

Rikke Hass med Pluto

Bobby Firoozfard med Lulu

Dennis Søfeldt

 

Køreprøve 2:

Duks: Finn Hansen med Mira

Bestået:

Camilla Petersen med Elsa

Finn Mortensen med Pingo

 

Køreprøve 3:

Duks: Susan Fritz-Carlsen med Chilli

Bestået:

Jack Sode med Kivi

Søs Friberg med Dina

Katja Elvius med Andy

Kirsten Hald med Unni

Stort tillykke til alle :-) med både køreprøve 1,2 og 3 :-)

 

5. juni 2015 Kreds 4

Andre`Hemmeløff Krause med Mira nr. 2 i Mix Match - stort tillykke :-)

 

19. april 2015 Kreds 4 IPO3 DM UDT

Susanne Jensen med Zita A 91 B 74 C 71

 

18. april 2015 Kreds 7 SBH DKK DM Beg. B

Michael Gjerløv med Epo 95 point stort tillykke :-)

 

12. april 2015 Kreds 62

Hanne Garnæs med Mocca IPO3 A 85 B 79 C 83

 

 

Medlemsresultater 2014

 

23. november 2014 Kredsmesterskabet Kreds 30

Michael Gjerløv med Epo kredsmester i Beg B 91 point

Karin Jørgensen med Gozo kredsmester i SPH1 91 point

Jimmy Petursson med Eddie kredsmester i IPO1 A 85 B 87 C 90

Hanne Garnæs med Mocca kredsmester i IPO2 A 99 B 86 C 86

Stort tillykke til kredsmestrene :-)

 

Derudover bestod følgende Beg B til kredsmesterskabet:

Dorthe Øskov med Tjek 87 point

Jens Pedersen med Shona 83 pont

Stort tillykke til alle :-)

 

22. november 2014 Køreprøver Kreds 30

Køreprøve 1:

Duks: Stephan med Joey

Bestået:

Dennis med Chilli

Finn med Pingo

André med Mira

 

Køreprøve 2:

Duks: Søs med Dina

Bestået:

Jack med Kiwi

Helle med Gabby

Kirsten med Unni

Kristian med Andy

Fie med Nero

Susan med Chilli

Johnny med Mollie

Jette med Pretty Lady

Stort tillykke til alle :-) med både køreprøve 1 og 2

 

2. november 2014 Kreds 4

Hanne Garnæs med Jazz IPO2 A 96 B 79 C 90

 

25. - 26. oktober 2014 IPO3 Kreds 43 DM UDT

Susanne Jensen med Zita IPO3 A 97 B 77 C 84 – stort tillykke

 

4. oktober 2014 Kreds 43 UHP

Finn Petersen med Dippedut

 

7. september 2014 Hvidovre Open Beg B kreds 43 individuelt:

Lea Angel med Chanel en flot 2. plads med 94 point

Carsten Hansen med Gangster en 4. plads med 88 point

Michael Gjerlov med Epo en 6. plads med 86 point

Andre´ Hemmeløff Krause med Eah en 7. plads med 86 point

Randi Salzwedell med Sigon en 9. plads med 85 point

Alle disse flotte point udgjorde at Kreds 30 samlet kom på en 1 plads som kreds – super flot – godt gået

 

12. juli 2014 Kreds 43

Lea Angel med Chanel FP

Michael Gerløv med Epo FP

 

6. juli 2014 Kreds 62

Susanne Jensen med Zita IPO3 A 80 B 90 C 95

 

8. juni 2014 Kreds 59 SBH DKK IPO1 DM

Hanne Garnæs med Jazz IPO1 A 98 B 77 C 90

 

19. april 2014 Kreds 59 DKK SporCup

Hanne Garnæs med Mocca Frp2 96 point

Karin Jørgensen med Gozo Fpr3 96 point

Karin Jørgensen med Pablo Fpr1 94 point

Stort tillykke til begge godt gået i stiv kuling ;-)

 

8. - 9. marts 2014 IPO3 Kreds 2 DM UDT

Susanne Jensen med Zita IPO3 A 87 B 74 C 84 – stort tillykke

 

Medlemsresultater 2013

 

8. December 2013 Kreds 62 AK

Hanne Garnæs med Akacias Mocca avlskåret – stort tillykke :-)

21. november 2013 Kredsmesterskabet Kreds 30

Susanne Jensen med Zita kredsmester i IPO3 A 86 B 74 C 88

Hanne Garnæs med Mocca kredsmester i IPO1 A 90 B 88 C 92

Stort tillykke til kredsmestrene :-)

 

Derudover bestod følgende til kredsmesterskabet:

Hanne Garnæs med Jazz IPO1 A 85 B87 C 96

Stort tillykke :-)

 

26. - 27. oktober 2013 IPO3 Kreds 43 DM UDT

Susanne Jensen med Zita IPO3 A 86 B 70 C 89 – stort tillykke

 

3. oktober 2013 Kreds 84

Carsten Hansen med Medina FP

Randi Salzwedell med Saigon FP

 

23. september 2013 Kreds 62

Susanne Jensen med Zita IPO3 A78 B 83 C 94

 

22. september 2013 Kreds 43 Hvidovre Open Beg B individuelt:

Carsten Hansen med Jenos Medina en flot 1. plads med 95 point – stort tillykke 

Svend Neumann med Jojo en 6. plads med 84 point

Randi Salzwedell med Saigon en 7. plads med 83 point

Andre´ Hemmeløff Krause med Eah en 10. plads med 72 point

Klaus Litved med Yetta en 13. plads med 70 point

Alle disse flotte point udgjorde at Kreds 30 samlet kom på en 2. plads som kreds – super flot – godt gået 

 

7. august 2013 Kreds 4

Hanne Garnæs med Jazz FP

 

21. maj 2013 Kreds 30 UHP

Carsten Hansen med Medina

Randi Salzwedell med Saigon

 

10. marts 2013 Kreds 62

Susanne Jensen med Zita IPO3 A 85 B 77 C 91